Prečo som sa rozhodol kandidovať

Publikované január 4, 2020, Autor: Stanislav Tkáč


      Zdravím vás, volám sa Stanislav Tkáč, som stavebný inžinier a do politiky som vstúpil po vražde dvoch mladých ľudí, keď som  si ako každý človek povedal a dosť. Do politiky som vstúpil s nádejou a vierou, že  chcem a môžem tiež pomôcť prinavrátiť Slovensko na cestu demokracie v zmysle odkazu novembra 89. Od tejto cesty  sa žiaľ Slovensko odklonilo k štátu, kde si moc uzurpovali do rúk oligarchovia, finančné skupiny a mafiáni cez skorumpovaných prokurátorov, sudcov, policajtov aj politikov. Nechcem žiť v krajine, kde právo neplatí pre všetkých rovnako, kde sa dajú kúpiť rozsudky súdov, kde lietajú miliónové provízie a skutok sa nikdy nestal, kde mafián nadáva prokurátorovi  a vydáva mu rozkazy od oligarchu. V štáte, kde poctivo pracujúci a podnikajúci človek živorí a bohatnú zlodeji. Kde sa na každom kroku stretávate s korupciou a rodinkárstvom. Kde sa vraždia mladí ľudia.  Je potrebné preto   vykonať zásadné a odvážne zmeny, ktoré máme vo volebnom programe nie len kozmetické úpravy. Ja pevne verím, že sa nám to po voľbách 2020 podarí a Slovensko vrátime medzi demokratické štáty Európy a ľuďom tejto krajiny.

       Vyzývam preto vás všetkých aby ste šli voliť, aby ste sa zamysleli, či ste spokojní so súčasným stavom našej krajiny v ktorej žijeme. Budú to zlomové voľby a len vy samy rozhodnete, či sa Slovensko vráti na demokratickú cestu v zmysle odkazu nežnej revolúcie, alebo zostane v tomto bahne a marazme. Prosím vás preto o účasť vo voľbách. U niektorých to chce možno prekonať pocit frustrácie, beznádeje či rôzne dilemy, ale verte, že ak zostanete doma a nevyužijete svoje právo k zmenám nikdy nedôjde.

      Som východniar a osobne ma trápi stále väčšie zaostávanie menej rozvinutých regiónov. Mnoho mojich príbuzných a známych odchádza za prácou od rodín, matky od svojich detí. To je zlé a musí sa to zmeniť, lebo aj ľudia ďalej od Bratislavy majú nárok na dôstojný život. Preto mojím hlavným cieľom, ktorému sa chcem venovať je vyrovnávanie regionálnych rozdielov a rozvoj menej rozvinutých regiónov. Po voľbách chcem dosiahnuť, aby sa riešenie tejto otázky sa stalo prioritou novej  vlády.

 

41 Comments

Comments are closed.