Zabúdame, či rušíme pamätníky Nežnej Revolúcie? #nesmiemezabudnúť

Publikované november 21, 2019, Autor: Stanislav Tkáč


Mali sme tú krásne  okrúhle výročie Nežnej revolúcie. Aj vám na fasáde tejto budovy niečo chýba, tak ako mne. V tejto budove na rohu Alžbetinej a Hlavnej pri Dóme sv. Alžbety totiž sídlilo v rokoch  1989-1990   Košické Občianske fórum  a VPN.

Presne tu  na tomto mieste mi chýba pamätná tabuľa Nežnej revolúcie, ktorá tu bola osadená  17. novembra 2010.  Pamätám si, že už jej osadzovanie nebolo bez problémov,  demonštrovalo tu cca 30 komunistov s červenými vlajkami, ktorí tomu chceli zabrániť našťastie neúspešne.

Čo sa nepodarilo im podarilo to sa žiaľ podarilo ľuďom teraz,  ľahostajnosťou, nečinnosťou ale aj neúctou k odkazu Nežnej revolúcie. Je to smutné a a zároveň hanba, že nikomu nevadí, že po rekonštrukcii fasády tejto budovy nebola pamätná tabuľa vrátená na pôvodné miesto. O pár dní tu máme 30. výročie nežnej revolúcie. Všetci majú všade  plno rečí ako si vážime odkaz novembra 1989 ale  skutky nevidieť. Ja dúfam, že sa kompetentní ma magistráte zobudia a pamätná tabuľa tu bude onedlho znovu visieť

Aj preto som zaslal email na magistrát, kde žiadam o nápravu, teda znovu osadenie pamätnej tabule na miesto kam patrí !